Počítačová myš
V duchu si asi říkáte, co na ní může být zvláštního? Nu, může, a to spousta věcí. Samozřejmě, že je rozdíl, pokud sedíte u počítače hodinku každý druhý den, a pokud u něj strávíte deset hodin denně, včetně víkendu. A samozřejmě takézáleží na činnosti. Ukažte vaši myš za padesát korun nějakému hráči a vsadím se, že to s ním praští o zem jako s polenem. A on vám zase ukáže tu svou za tři tisíce a v mdlobách budete pro změnu zase vy. Ano, i tak drahé myši jsou a ještě dražší.
Ono je to totiž tak.Pro každého je lepší jiná. Pro toho, kdo jen píše a hýbe s ní, je podstatná ergonomie, totiž, aby jej nebolela ruka. A pro hráče je veledůležitá přesnost a rychlost. Což je tomu, kdo pracuje například v excelu naprosto jedno.
Proto je tedy propastný rozdíl mezi myší pro úředníka a myší pro hráče. Jistěže mohou pracovat s tou stejnou, alenebude to pro ně optimální. I když je faktem, že hráčská myš by úředníkovi nevadila, protože je také ergonomická. Tedy skoro vždy. Ovšem ta jeho by hráči pod nos nešla.
Když jsme u té přesnosti myši, tak u toho je též důležité, jak myš klouže. A to na každém povrchu. S tím totiž přesnost úzce souvisí. Myška musí běhat jak na ledě, nesmí se zarazit, ani mít prodlevu, prostě, musí šlapat.
Herní potvůrka většinou také mívá spousty tlačítek, která nemají přesnou funkci, tu si teprve hráč určí sám. Každému tlačítku přiřadí to, co mu vyhovuje a na co si zvykl. Dejte mu myš druhého hráče a on se z toho pomine.
Kolečko je už dnes běžnou součástí. Zdali pak někdo ještě pamatuje jen dvoutlačítkové myši s kuličkou vespod? Dnes je již každá myš bez kuličky, má elektronický snímač povrchu.
Vidíte tedy, že i v myších mohou být propastné rozdíly a mohou se značně lišit. A schválně se podívejte. Doma i jinde, třeba v nějaké kanceláři. Ještě někde vidíte myš s ocáskem (kabelem)?