Aby voda nevychladla
Když je venku sice teplo, ale doposud zase ne až tak moc, užíval by si nejeden člověk rád svého venkovního bazénu, jenže mu v tom přece jenom brání jistá nepříjemnost. A to ta, že se voda sice během dne trochu ohřeje, ale žádná sláva to není, a i tato trocha tepla se pak během noci opět nenávratně vytratí.
Jistě, mohl by si tam dejme tomu pořídit i nějaké to přídavné vytápění, které by mu ohřívalo vodu, kdykoliv je toho zapotřebí, jenže to by vyšlo na docela hříšné peníze, mohl by si tam nanosit horkou vodu dejme tomu z plotny či bojleru, jenže by se opět nejspíše nedoplatil a navíc by se mohl strhat.
A tak raději drkotá zuby ponořen v chladné tekutině nebo si koupání venku odpustí, dokud se neudělá tepleji.
Nebo se neomezuje. To tehdy, zná-li solární plachty na bazén. Což je ve své podstatě sice zdánlivě primitivní věc, jenže toto zdání klame. O nic primitivního nejde, a o něco neužitečného už teprve ne.
Taková solární plachta je věc, která prokazuje člověku více než dobrou službu. Pokud se tato natáhne přes bazén a spočívá na vodní hladině pod sebou, dokáže tuto s pomocí bezplatných slunečních paprsků ohřát jedna báseň. A to je potom rázem docela jiné pokoupáníčko.
A ani když následně slunce zmizí za mraky nebo zapadne za obzor, nestává se ona plachta zbytečnou. Vodu již pochopitelně neohřívá, ovšem i nadále prospívá tím, že brání tepelným ztrátám, jež by u nezakrytého bazénu nevyhnutelně následovaly. Díky izolování plachtou ale nenásledují.
A tak si moudří majitelé venkovních bazénů takovéto plachty pořizují. A aby tyto fungovaly spolehlivě, pořizují si je v takových rozměrech, jaké přesně odpovídají tomu kterému bazénu, aby se maximálně využilo to, co nabízejí.
A rozhodně neprohloupíte, pořídíte-li si takovou solární plachtu – standardně modrou nebo černou – také. Protože vám prokáže užitečné služby.
A navíc ještě zabrání mnohému spadu v průniku do vody, jež by se tak mohla začít znehodnocovat.