Jak efektivně vyčistit vlněné koberce
Že existují stroje na čištění koberců, asi nikoho nepřekvapí, a mnozí z vás s nimi mají i osobní zkušenost. S těmi stroji je to ovšem podobné, jako s automobily, můžete totiž stejnou trasu po silnici absolvovat kupříkladu za volantem historického Trabantu anebo třeba v moderním prostorném a pohodlném SUV, s pohonem všech kol.
Využijte osvědčené technologie Rotovac
Výhodou tohoto systému je možnost zbavit nečistot jakýkoli typ tkaniny ze syntetických či přírodních vláken. Rotovac pracuje na principu rotujících kartáčků, které šetrným způsobem, ovšem zároveň velmi důkladně prohnětou všechna vlákna, aniž by je poškodila, a podtlakovým odsáváním z nich odstraní nečistoty do sběrné nádoby. Využívá se k tomu certifikovaný a osvědčený čisticí přípravek Prochem od výrobce z Velké Británie, a díky kombinaci čistidla a účinné (patentované) mechanické metody se jedná o dosud nepřekonaný způsob čištění koberců v domácnostech, ve firmách, společenských prostorách, obchodních centrech atp.
Proč čistit koberce pravidelně
Vysavač nevyčistí zdaleka vše – i při důkladné péči, pravidelném luxování a snaze o šetrné využívání koberců, se vám nepodaří pokaždé odstranit všechny nečistoty. Běžný vysavač to zkrátka nedokáže a ani na to není stavěný. Kdyby tomu tak bylo, takové systémy by se prodávaly za mnohem vyšší cenu, a ne za „pár stovek“ v běžných marketech. Po každém odsávání v koberci něco zůstane a to se pak postupně zašlapává mezi vlákna, až to vytvoří zašedlý, nevzhledný povlak.
Zápach koberců připomíná vaše ponožky – nový koberec krásně voní a někteří lidé si po jeho pokládce na podlahu k němu rádi přičichnou, aby se utvrdili v tom, že mají doma zcela nový výrobek. Pokud však po koberci chodíte často naboso, bez domácí obuvi, bakterie na vašich chodidlech se mohou na koberci rozmnožit, a co bude následovat, si jistě domyslíte. Strojní čištění vlněných koberců systémem Rotovac vás tohoto odéru dokáže efektivně zbavit.